Budapesti Komplex Szakképzési Centrum

SZC logo
 • Intézményeink
 • Hírek
 • Galéria
 • Közérdekű adatok
Széchenyi 2020

Hírek


2023. máj. 26.


szente annamária

  VIZSGAMUNKA KIÁLLÍTÁS 2023. - KOZMA

  Diákok, oktatók és meghívott vendégek körében megnyitottuk végzős dekoratőr és faipari technikus tanulóink vizsgamunka kiállítását a Kozma Lajos Faipari és Kreatív Technikumban.

  VIZSGAMUNKA KIÁLLÍTÁS 2023. - KOZMA

  Idén is megrendezésre került a Kozma Lajos Faipari és Kreatív Technikum aulájában a vizsgamunka kiállítás. Az idei rendezvény különlegessége, hogy megtekintehető a Skills Junior faipari verseny döntőjében készült bútor, és a Kerülj Képbe! pályázatra készült igazán egyedi asztal is.

  A megnyitó beszédben többek között elhangzott, hogy a mesterremek készítés középkori hagyománya azért fontos, mert az elkészült terméken keresztül mérték régen – és ma is – a jelöltek szakmai jártasságát, készségeit.

  Iskolánk jogelődje 1883 őszén kezdte meg működését, így ez a rendezvény az 140 éves évforduló nyitóeseménye is egyben.

  Régi hagyomány, hogy egy olyan díszvendég is kiállít a frissen végzett szakemberek között, aki valaha kozmás diák volt és kötődik az iskola szellemiségéhez. Idén Czeglédi Kovács István lakberendező – belsőépítész a díszvendégünk, aki kerek 50 éve végzett iskolánk jogelődjében.

  A vendégeket köszöntötte az iskola igazgatóján és a díszvendégen kívül Elek Csaba, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum főigazgatója, majd a kiállítást Hudacsek Lászlóné, az Innovatív Képzéstámogató Központ szakmai igazgatója nyitotta meg.

  A kiállított vizsgaremekeket 05.25-től 06.23-ig lehet megtekinteni az iskola aulájában, hétköznap 10-17 óra között. Várjuk az érdeklődő látogatókat!

  (Diákcsoportoknak vezetést is biztosítunk, de ebben az esetben kérem jelezzék igényüket a kozmafa@kozmafa.hu e-mail címen!)

   

  GALÉRIA

  Vizsgamunka kiállítás-Kozma

  IMG_0365.JPEG
  IMG_0430.JPEG
  IMG_0386.JPEG

  Megosztás

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Faiparos iskoláink ismét a dobogón

  Faiparos iskoláink ismét a dobogón

  A Soproni Egyetem Faipari Mérnöki Kara nyolcadik alkalommal rendezte meg hagyományos Bázisiskolai Szakmai Faipari versenyét, ahol idén 14 iskola tanulói vettek részt. A résztvevők kiváló teljesítményt nyújtottak, hozzájárulva a verseny emelkedett színvonalához és a faipari szakma fejlődéséhez.

  2023. nov. 20.


  szente annamária

  Gundeles diákok az első helyen

  Gundeles diákok az első helyen

  A Német Turisztikai Hivatal által meghirdetett kreatív versenyről hozták el az első díjat a Gundel diákjai.

  2023. okt. 20.


  szente annamária

  Éremeső a EuroSkills 2023 Európa-bajnokságon

  Éremeső a EuroSkills 2023 Európa-bajnokságon

  Ünnepélyes záróceremónia keretében vehették át elismerő okleveleiket a EuroSkills 2023 Gdansk Európa-bajnokságon kimagasló sikereket elért magyar csapat tagjai.

  2023. okt. 12.


  szente annamária  • KIM
  • IKK
   Széchenyi 2020

    • SZC logo fehér
    • Budapesti Komplex Szakképzési Centrum

     1211 Budapest, Tanműhely köz 7.

    • Telefon: +36-1-58-58-050

     E-mail: ugyfelszolgalat@bkszc.hu

     OM azonosító: 203032

     Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/001774


    2023Budapesti Komplex Szakképzési Centrum