Építőipar
Építőipar
Az építőipar az épített környezetet létrehozó iparágak gyűjtőneve, amely az emberrel együtt fejlődött. Ennek köszönhetően a mindennapokban létesítmények, építmények, épületek, valamint utak, hidak, alagutak, felhőkarcolók és családi házak vesznek körül bennünket. Az ágazat meghatározó súlyú az ország gazdaságában, sőt napjainkban szinte a nemzetgazdaságok legfontosabb iparágai közé sorolhatóak.
A diákok a duális képzés keretében az iskolákban, a szakmai gyakorlatokon jól felszerelt műhelyekben, valamint vállalati és külső építési helyszíneken, munkavégzés közben korszerű berendezések és eszközök segítségével sajátíthatják el a magas szintű ismereteket.
Azon tanulóknak ajánljuk az építőipar szakképesítéseit, akik szeretnek változatos környezetben dolgozni, alkotni, gondolatokat, terveket megvalósítani. Javasoljuk továbbá mindazoknak, akik látni kívánják törekvéseik eredményét és piacképes szakmát akarnak szerezni.
A technikus végzettségűek számára gyakorlatorientált tudásuk jó lehetőséget teremt a középvezetői munkakörök betöltésére és a továbbtanulásra is. Az okleveles technikusok kreditelismeréssel folytathatják felsőfokú tanulmányaikat.
Választható képzések az 5 éves technikumi képzésben
- Hídépítő és -fenntartó technikus
- Magasépítő technikus
- Mélyépítő technikus
- Útépítő, vasútépítő és -fenntartó technikus
Választható képzések a 3 éves szakképzoiskolai képzésben
- Ács
- Bádogos
- Burkoló
- Épületszobrász és műköves
- Festő, mázoló, tapétázó
- Kőfaragó
- Kőműves
- Szárazépítő
- Szerkezetépítő és -szerelő
- Szigetelő
- Tetőfedő
Választható képzések a felnőttképzés keretében képzésben:
- Ács
- Burkoló
- Festő, mázoló, tapétázó
- Kőműves
- Magasépítő technikus
Iskoláink, ahol elérhetőek: